Odhalení online nástrojů

Odhalení online nástrojů

Často se mě ptáte, jaký nástroj pro tvorbu webu či jiný online marketing použít. Jak na internetu prodávat své výrobky nebo jen nehmotné kurzy? Jak vytvořit kvíz pro web? Co je nejlepší plugin pro zrychlení webu? Kde najít originální fotky zdarma? Kde vybírat fonty na web? Jak zmenšit velikost fotky, aniž by ztratila na kvalitě?

Baví mě odpovídat. Znám tyto nástroje ze svého vlastního používání. Odhaluji je proto i vám, tak ať vám dobře slouží! Mnoho z těchto nástrojů názorně předvádím v mém online kurzu Webařce pod rukou.

Systém pro tvorbu webu
WordPress

Je zdarma a dají se s ním dělat velké věci bez znalostí programování.

cs.wordpress.org

WP šablona / nástroj
DIVI

Není to obyčejná šablona, je to velmi flexibilní nástroj na vytváření webů. Při doživotní licenci získáváte časté vylepšení.

www.elegantthemes.com*
*nákupem DIVI přes tento odkaz mě finančně podpoříte a já na oplátku ráda podpořím vás, třeba v jejím používání — ukážu vám, jak na to.

Web s e‑shopem
Woocommerce

E‑shopový nástroj zdarma od WordPress, který se snadno napojí na WP web. Výhoda je, že i neprodejní část webu pak může vypadat dobře.

woocommerce.com

Pouze e‑shop
Shoptet

Český nástroj pro e‑shop, neplatí se za vytvoření, ale měsíční poplatek podle počtu produktů. Pokud máte obchod jen do 10 položek, máte to zdarma.

www.shoptet.cz

Prodej digitálních produktů
FAPI

Pokud potřebujete na webu prodat nehmotné zboží jako je kurz, ebook nebo webinář, využijte tento jednoduchý platební nástroj. Většina z vás používá Simpleshop, ale FAPI podle mě vypadá mnohem líp.

fapi.cz

Rezervace na webu
Amelia

Rezervační systém vhodný pro služby typu barbershop, kadeřnictví, masáže atd.

www.wpamelia.com

Reenio

Rezervační systém, který se hodí, pokud prodáváte své konzultace. Do 50 rezervací za měsíc zdarma.

www.reenio.cz

Previo

Rezervační systém pro hotely, restaurace či kempy.

www.previo.cz

Calendly

Taky příjemný nástroj, pokud nabízíte konzultace. Snadno ho nastavíte, je zdarma a propojený s Google kalendářem. Nevýhoda je, že některé prvky zůstanou v angličtině.

calendly.com

Online kurz mimo váš web
Thinkific

Platforma, ve které snadno vytvoříte kompletní profesionální online kurz s videi, texty atd. Kurz pak běží mimo váš web a nezatěžuje ho.

thinkific.com

Webhosting pro váš web

Vyzkoušela jsem mnoho webhostingů a u většiny mi bohužel něco nevyhovovalo.

Dostala jsem však příležitost vyzkoušet nového poskytovatele webhostingu na českém trhu, a tím je společnost Webkitty.

Vše je velmi jednoduše ovladatelné (pomocí ikon na pár kliknutí), parametry téměř neomezené a ceny příznivé. Jsem nadšená a doporučuju všemi deseti.

webkitty.cz

Plugin pro zrychlení webu
WP Rocket

Web si můžete zrychlit pomocí několika pluginů, které jsou zdarma. Je to však pracné a vyžaduje to pokročilé znalosti. Já volila v tomto případě jednodušší cestu — placený prémiový plugin WP Rocket.

wp-rocket.me

Plugin pro zabezpečení webu
Wordfence

Komplexní a jednoduché řešení pro zabezpečení vašeho webu proti útokům hackerů nabízí plugin Wordfence.

wordfence.com

Plugin pro podporu SEO
Yoast SEO

Plugin, který vám umožní vložit unikátní meta title a description do každé ze stránek webu. S jeho pomocí také můžete změnit náhled vašeho webu na Facebooku.

yoast.com

Plugin pro zálohování a migraci
All in one

Plugin, který vám umožní vytvořit zálohu webu na jedno kliknutí. Tuto zálohu můžete také využít ke snadné migraci webu na jiný webhosting.

all in one

CRM, projektové řízení a fakturace
Caflou

Dlouho jsem hledala jednoduchý CRM systém, kam si budu zapisovat informace o klientech, úkoly, udělanou práci, nabídky a v neposlední řadě faktury. Jsem ráda, že jsem si s hledáním dala takovou práci, protože jsem nakonec našla Caflou a byla to láska na první pohled. Doporučuju, je to dokonalé a pokud máte málo klientů, tak zdarma.

www.caflou.cz

Nástroj na e‑mailing
MailerLite

Osobně e‑mailové adresy zákazníků nesbírám a hromadné e‑maily nerozesílám, ale věřím, že to je v podnikání velmi užitečná věc. A nejlepší je na to MailerLite.

www.mailerlite.com

Ochrana formuláře proti spamu
Google recaptcha V3

Na zabezpečení kontaktního formuláře proti nežádoucímu spamu využijte nový Google recaptcha nástroj zvaný V3.

recaptcha V3

Tvorba loga
Wix logo maker

Nejlepší logo je samozřejmě od grafičky, ale pěkné si snadno vyrobíte i sami pomocí nástroje od firmy Wix. Vyjde vás na 20 dolarů.

www.wix.com/logo/maker

Originální fotky a obrázky
Freepik

Existuje mnoho dobrých imagebank, ale tato je moje nejoblíbenější. Většina materiálů je v ní zdarma, ale členství není drahé a stojí za to.

www.freepik.com

Jednotné ikony pro web
Flaticon

Velká zásoba ikon, vystačíte si s neplacenou verzí. U ikon můžete měnit barvy a další parametry. Vyhledávat se dají i celé balíčky, což zaručuje jednotnost vzhledu vybraných ikon.

www.flaticon.com

Úprava fotek pro web
Plugin Short Pixel

Placený, ale levný nástroj, který hromadně provede optimalazaci fotek na webu bez ztráty jejich kvality a převede je do webového formátu Webp nebo AVIF, pokud si to přejete.

shortpixel.com

Mockupy pro portfolio
Smartmockups

Tzv. mockupy jsou nástroje pro umístění vašeho obrázku do prostředí obrazovky počítače, na hrníček či tričko. Používám Smartmockups a jsem spokojená.

smartmockups.com/cs

Výběr fontů na web
Google Fonts

Pro web jsou nejlepší Google Fonty. Jsou jich stovky, určitě si vyberete. Nástroj vám poradí, které písmo se hodí k jakému. Ale pozor, hledejte jen v kategorii Latin Extended, ať vám nechybí háčky a čárky.

fonts.google.com

Výběr barev
Coolors.co

Nástroj vám ukáže mnoho barevných kombinací. U vybrané barvy můžete vidět několik odstínů od světlejší varianty po tmavší.

www.coolors.co

Image Color Picker

Online nástroj zdarma, který vám po nahrání vašeho obrázku nebo fotky vypíše všechny barvy, které obsahuje. Dá vám přímo hexa kódy. Perfektní pomůcka.

imagecolorpicker.com

Tvorba grafických podkladů
Canva

Online grafický editor, pomocí kterého snadno vytvoříte grafiky typu vizitky, letáky, příspěvky na sociální sítě. Můžete kombinovat obrázky, texty a geometrické tvary.

www.canva.com/cs_cz

Tvorba online kvízu
Interact

Pokud byste rádi na svém webu vytvořili interaktivní kvíz pro své návštěvníky, využijete nástroj Interact.

www.tryinteract.com